>

Cuma akşamı çocukları anneme bırakarak  Necat, ben, kardeşim Sevil ve eşi,dışarı yemeğe çıktık. Mekan, Necat’ın eskiden zaman zaman arkadaşlarıyla yemek yemeğe gittiği bir yerdi. Başta gideceğimiz yer salaş diye beğenmezsek endişesiyle Necat anksiyete oldu. İki kere gitmekten cayma manevrası yaptı. Sonunda gittik.
Hayatımda yediğim en güzel ciğer tavayı yedim diyebilirim. Mezeler idare eder. Ortam çok güzel. Gerçekten salaş ve sıcak, samimi bir yer. Sahibi Murat SOLMAZ tek tek masalarla ilgileniyor.  Gelenlerin hepsi tanıdık. Her masada oturup muhabbet ediyor Murat Bey. Ciğer tava Standard olarak her masaya geliyor. Izgaralar müthiş. Biz abartıp masaya ikinci ciğeri söyledik, ızgaralarda biraz tıkandık. Izgaraların üzerinde servis yaptıkları bruschetta benzeri pideler de ızgaraya ayrı bir tat  katıyor. Sınırsız gibi içip, bu güzel yemekleri yerken gereksiz gürültüye de maruz kalmıyorsunuz. Hani şöyle güzel yiyelim, içelim, muhabbetimiz de koyu olsun diyorsanız, işte burası orası. Hesap da makul. Biz dört kişi 220 TL ödedik. Yani adam başı 50-60 diye düşünmek lazım.
Gitmeden önce aramanız gerek. Hafta sonu için iki gün önceden aramakta fayda var. Salı – Perşembe ud çalınıyormuş. Bildiğiniz eskiden kalma mahalle arası meyhane işte.
Telefon, adres vs. aşağıda.
Afiyet şeker, muhabbetiniz bol olsun.
Birtat Ocakbaşı
Selimiye Kışla Cad. No:57 Üsküdar (adres Google maps’de rahatlıkla bulunabiliyor)
02165536664