İstanbul’a kar yağıyor. Yağıyor da kifayetsiz, geç kalmış bir kar bu. Bazı ağaçlar çiçeğe durmaya hazırlanmışken yağan kar,  yolda oyalandığı için bir türlü  gelemeyen, aslında yolu gözlenen, sevilen birinin siz yatmaya hazırlanırken gelmesi gibi bir şey. Uykunuz vardır, tatlı bir rüya sizi çekmektedir, ama ayıp olmasın diye oturursunuz. Bu kar da öyle işte. Bize kışı hissettirecek, her yanı örtüp kapatacak bir kar değil. Biraz da, yağıp da gideyim, dercesine yağıyor sanki.

    Ben soğuğu, kışı, yağmuru severim. Gariptir, bu yıl  hava ısınsın istiyorum. Bahar gelsin, soyunup dökünelim, ince, hafif şeyler giyelim, kat kat lahana gibi dolaşmayalım artık. Boğaza gidelim sabah kahvaltısına, öğleden sonra Fenerbahçe Parkı’nda çocuklar oynasın, biz bir banka oturalım, sohbet edelim, uzakta yelkenliler usul susul denizin üstünde süzülürken, martılar deniz kenarında buldukları bir ganimete doğru bir alçalıp, bir yukarı yükselsin. Tam arabaya binmek için yürürken Defne baloncuyu görsün, “Bayon, bayon,” diye tuttursun. Almayınca en edepsiz sesiyle yerlere yatıp ağlasın, ona bile razıyım. Yeter ki ,dışarı çıkalım, alışveriş merkezlerinden uzaklaşalım.

    Bir akşamüstü siz erken gitmiş olun eve. Kapı, pencere açık olsun, eve bahçeden mis gibi hanımeli kokusu dolsun. Sevgilinizi yağmurun dövdüğü camın ardında değil de balkonda bekleyin. Üstünüzde hırka üstü şal olmasın, omuzdan fiyonkla bağlı, şile bezi, uzun, turkuaz bir elbise olsun. Balkonda geniş sandalyeye yayılmış, ayaklarınızı uzatmış, oturun. Sokağın başından sevgilinizin arabası görünsün. Arabadan indiğinde elinde sıkışan trafikte çingenelerden aldığı bir demet beyaz gül olsun. Hafifçe uzatın başınızı ileriye gelişini, yürüyüşünü görmek için. Sabahtan beri süregelen hasret bitsin. Gülleri kurutacak mısınız, yoksa vazoya mı koyacaksınız, karar veremeyin bir süre. Vazoda birkaç gül hafif soluk, boynunu bükmüş dursun. Usulca dokunun onlara. İçerideki müzik çalardan gelen Robert Plant’den “I’m Falling in Love Again” doldursun kulaklarınızı.

(Şarkıyı bir türlü ekleyemedim. Merak edenler için:

http://www.youtube.com/watch?v=KLSy-_Kde1Q)

I’m falling in love again
I’m falling in love again
It might break my heart
It might even tear it apart
But I’m falling in love again
Yes I am and listen, honey

I’m thinking of no one but you every day
I’m thinking of no one but you
I think of you all the time
Oh darling please be mine
I’m falling in love again
Yes I am and listen

This is what love will do for you
It will make you cry sometimes
It will make you walk and don’t know where you’re going
It will make my heart feel burnin’
And I don’t know for certain

Just why it’s happening this way
But I promised myself a long time ago
But it never happened to me
I’m falling in love again
Yes I am and listen

I hope you don’t break my heart no more
I hope you don’t break my heart
Say you love me all the time
Oh darling you’ll always be mine
And I’m falling in love again, yes I am
I am falling in love again
Sometimes I have to walk the floor
But I’m falling in love again
Sometimes my heart…