Etiketler

, , , ,


SUADİYE MONC LIVE

Asıl planım bu yazıyı Pazartesi günü yazmaktı ama Cumartesi gecesinin güzel geçmesini takiben Pazar günü nedense birden Devlet Bakanı olmaya karar verdim, o yüzden bu yazı bugüne kaldı. Esasen çok ciddi bir sorunla karşı karşıyayım, bu yazının gecikmesinin kısmen sebebi yazı listemin, okuma listem gibi gün be gün uzaması. Şöyle söyleyeyim, tam sayıyı bilmiyorum ama, şu günler itibari ile önümde yaklaşık 300 kitaplık bir okunacaklar listesi var ve bu liste sürekli uzuyor. İş, çoluk çocuk nedeni ile haftada bir kitap okuduğum düşünülecek olursa, ki bazen bir kitap cüssesi itibari ile bir haftada bitemeyebiliyor, 300 hafta okuyacağım kitap var, demektir. Yazacaklarım listesi de zaman geçirmeden, okunacaklar listesi ile aynı kaderi paylaşmaya, hızla uzamaya, öne hesapta olmayan yazıların girmesi ile tasarlanmışların sürekli aşağıya kaymaya başladı.

Velhasılı kelam, lafı uzatmayayım da size bu haftasonu için mekan önerimi yazayım. Hani herkesin Cumartesi gecesi Tango Esquina Carlos Gardel’de Facundo ve Magdalena’yı canlı seyretmesini isterdim ama malum, Buenos Aires öyle ‘hadi kalkın, gidelim’ denecek bir yer değil.

Bize Cumartesi akşamı bir anda bize bir ‘hadi kalkın, gidelim’ hali hasıl oldu ve kendimiz saat 11:45’te bir taksi içinde Suadiye’ye doğru yol alırken bulduk. Gençken Taksim’e giderdik. Gittiğimiz yer Suadiye Monc Live idi. Daha önce üç veya dört kere gittik. Burası küçük, fazla büyük olmayan bir yer. Her Cumartesi Yol Project canlı rock müzik yapıyor, Pink Floyd, Red Hot Chilli Peppers, REM cover çalıyorlar. Arada Ajda’dan “Tam ona sarılırken” gibi Türkçe şarkılar da çalıyorlar. Solist iki kardeş, Zeki ve Orçun. Bu Cumartesi performansları iyi değildi, çünkü başka bir yerde program yapıp gelmişlerdi, ama genelde 00:00’da başlayıp 04:30’a kadar tam gaz devam ediyorlar. Giriş bir içki dahil 30 TL. Gelen popülasyonun yaşı iyi, ortalama 30 ve üstü. Arada tek tük gençler oluyor, ama ben şimdiye kadar yeni on sekizini doldurmuş kimse görmedim. Her zaman en az iki doğumgünü kutlaması oluyor ve genelde doğumgünü kutlayanlar bayan oluyorlar, kendilerine kocaman paketlerle hediye verildiğinde mutlu olup, o karanlıkta hediyelerini, nezaketen, açıp mutluluklarına mutluluk katarken, hal ve tavırları ile bizim gibileri eğlendiriyorlar.

Biz, hava güzelse eve yürüyerek dönüyoruz ve Bostancı sahilde bir de kendimize kokoreç ziyafeti çekiyoruz. Aklınızda olsun diye söylüyorum. Dört kişi ve üzerine masa rezervasyonu yapıyorlar. Masa dedimse kokteyl masası ve bar sandayesi. İletişim bilgileri ve kroki aşağıdadır. Garsona iyi bahşiş verin, bir daha gittiğinizde acayip itibar görürsünüz.

Bu tarz müziği seviyorsanız ve Anadolu Yakası’nda oturuyorsanız deneyebilirsiniz. İyi eğlenceler…

Adres:

Suadiye Park Plaj Yolu Park A Blok, Kat 2 Suadiye – İstanbul
Suadiye – İstanbul

Tel: (0216) 410 39 37