“Ya bir gün gelir de şarap içemezsek” yazısının gördüğü ilgiden ötürü başlayan baş dönmesi tam geçmişken dünün yazısı bana asıl ilginin ne olduğunu gösterdi. Paylaşılmasında emeği olan herkesin eline sağlık.

Üşenmeyip buradan, facebook ve twitter’dan yorum yazanlara ayrıca teşekkür. “Neden özel hastanelerde çalışanları yazmadın?” diye soranlar da vardı, “Anadolu’nun o büyücek şehrinde doktorların hala mutsuz olduğunu,” yazanlar da. Yorumların çoğu destekler nitelikteydi, bazıları “mesleğe dön” çağrısı yapıyordu. Bir gün, umarım çok geç değil, koşullar onurlu şekilde çalışmaya elverdiğinde dönmeyi elbette isterim. Zaten yazıda da bu çok açık ortadaydı.

Sadece bir tane öfkeli yorum vardı. O yoruma cevabım şudur, ‘selgingb’ rumuz değildir. Ortaya çıkmasından korkacak entrikalarım olsaydı, öyle bir yazı yazmazdım. Yazdığım ve söylediğim her şeyin arkasındayım. Öyle ki, o yazının sonunda bahsettiğim, açılmamış soruşturmanın açılmasını çok ama çok isterdim.

Yorumlardan biri vardı ki, burnumun direğini sızlattı. Bir doktor babasının, “Sevgili Doktorum…” diye başlayan yorumuydu. O satırları, yaşamı boyunca iki evladından en az birinin doktor olmasını çok isteyen, bunun için çalışıp çabalayan, tıp fakültesi 4. sınıfta kaybettiğim, doktor olduğumu göremeyen babam, bana sesleniyormuş gibi okudum. O baba sayesinde, yaşamım boyunca paraya kıymet vermek durumunda hiç kalmadım.  Bu sebepledir ki, dünün yazısında son örnek olarak bahsettiğim olayda asıl mücadelem bana verilmeyen para için değil, yapılmaya çalışılan uygulama yüzünden randevusu üç dört ay sonraya sarkacak hastalar içindi.

Artık, yavaş yavaş, blog eski sakin günlerine dönmeli. Kitap yorumları, ev kadınından hallice yemek ve ekmek tarifleri, gezdim gördüm yazıları ve daha nice öyküler yazılmalı. Tabii, arada yine bir gündem yazısı ile de hareket sağlanmalı.

Unutmadan, biz bugün çalışma arkadaşlarımla, dün sesimizin 5000’den fazla kişiye ulaşmasını pasta keserek kutlayacağız. Biliyorum ki, 0 binlerce kişinin içinde kafası kuma gömülü olanlar da vardı.

Yarın siz de buradan pastanın resmine bakarsınız. 🙂