Etiketler

, ,


Bir süre Günün Menüsü yazamayacağım. Sebep?

1) Biz dün kıymalı taze fasulyeyi yemedik, bugün yiyeceğiz. Bir bakıma seni aldatmış oldum sevgili okuyucu ancak şartlar öyle bir gelişti ki böylesi kaçınılmaz oldu. Anlatayım:

Dün saat 16:00 sularında annecağazım aradı. N’apıyon, n’diyon faslından sonra büyük teyzemlerde olduklarını akşam için çibörek yapma hazırlığına başladıklarını söyledi.Bir yeme sevdalısı olarak hemen “Yapılır mı bu bana yaaa!” ya bağladım, mecbur siz de gelin dediler. Hayatta da ikiletmem böyle teklifi. Hemen Bizim Bey’i aradım, onu da “Bayramda gidemeyeceğiz, yazlıktan geldiler gidemedik,” diyerek ikna ettim. Kem duyunca zaten gözleri parladı ve akşam trafiğinde çibörek uğruna Bostancı’dan Kurtköy’e doğru yola çıktık. Ama fotoğraflar değdiğini söylüyor değil mi?

 

 

 

 

 

 

 

 

Günün menüsünün neden olmayacağını açıklamaya devam…

2) Yarın fastfood günü. Kem’in ödevsiz günü olduğu için eve yakın bir AVM’de olacağız.

3) Cumartesi günü bayram için Urfa’ya doğru yola çıkacağımız için Cuma günü de ıvır zıvır, menemen gibi bir şeyle geçiştiririz. Menemen iyi bir fikir. Uzun zamandır yapmadık.

4) Sonrasında malum evde olmayacağız. Urfa’da yiyeceğimiz kebapları yazmak gibi de bir görgüsüzlük yapmayacağımı tahmin ediyorum.

Böyle yani…Artık bir müddet başınızın çaresine bakacaksınız.