Etiketler

, , ,


Daha fazla dayanamayıp bugünün sürprizini açıklıyorum. Video-yemek tarifi.

Hey gidi günler heyyy!…Blogda ekmek, yemek tarifi yazmaya başladığımda fotoğrafa bile karşıydım. Nereden nereye değil mi sevgili okuyucu (belki artık izleyici de demeliyim)

İki dakika sabredip okuyun, videoyu elbet seyredersiniz. Önce video ile ilgili birkaç açıklama yapmam lazım.

Birincisi, Bizim Bey’e videonun size ulaşabilmesi için gösterdiği tüm teknik uğraş için huzurlarınızda teşekkür etmek isterim. Çünkü ben bir taraftan yapıp, bir taraftan da elimde ayfon’la çekip konuştuğum için video on iki parça filan oldu. Sağolsun Bizim Bey bunları montajladı. Ancak montaj sırasında ben gecenin bir yarısı fosur fosur uyuduğum için arada bir bölüm atlamış. Öyle de gamsızımdır, “Al bunu yap,” der gider yatarım.

İkincisi, filmi dün işyerinde ön izlerken bir arkadaşım bir daha ki sefere “Lütfen biraz daha sempatik ol,” dedi. Haklı ama bu ilkti, ben neyi nasıl yapacağımı bilmiyordum, filan. Bir yerde galiba dört kere “olabildiğince” diyorum mesela. Neyse, sorun değil, dün akşam ailecek ikinci yemek videomuzu çektik, şimdiden bir sürü aksaklığın üstesinden geldiğimizi söyleyebilirim. İkinci videoda biz hepimiz çok eğlendik. Siz bunu seyredin, onu daha sonra koyacağım.

Üçüncü söyleyeceklerim tarifle ilgili. Aslında diyet olması yönünde ciddi bir çabam yoktu ancak sonradan öyle olmak zorunda kaldı. Hamuru hazırlamak için ekmek makinesine un koyarken unun az olduğunu gördüm, “Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın,” “Demokrasilerde çareler tükenmez,” diyerek eksiği kepek unuyla tamamladım. 250 gr normal un + 150 gr kepekli un oldu. İç malzemesi ile ilgili söyleyeceğimi de söyleyeyim ve bitireyim. Kıymasına ben yağ koymadım fazla yağlı olmasın diye ama isteğe göre bir miktar sıvı yağ eklenebilir.

Hadi bakalım, video-tarif’i beğenecek misiniz bakalım?