Etiketler

, , , , ,


İzleyeni, isteyeni var ya da yok! Umurumda değil. Nasılsa trend öyle, demem odur ki, “Yaptım oldu!”

Ekmek tariflerimi yapıp da “Tarifi tam uyguladım, olmadı!” diyenlere kapak olsun  diye lahmacundan sonra ekmek yapımını da videoya çektim, koydum. Hala yapamıyorsanız bu tamaiyle sizinle ilgili bir şey.

İsterseniz siz de yapabilirsiniz, hep söylüyorum. Videoya çekince gördüm ki ekmek yapmak için sadece 3 dakika yeterli.

Ekmek yapımı videolarına “Temel, beyaz ekmek”le başlıyorum. Bundan sonra dım adım ilerleyeceğiz. Hem bu gazla belki sonunda aylar önce Amazon’dan getirttiğim ama fırsat bulup da kapağını açamadığım ekmek kitaplarından da tarifler yapmaya başlarım.

Her zaman söylediğim gibi, “Ekmek güzeldir. Hele insanın kendi yaptığı ekmeğin mis gibi kokusu başkadır.”

Yukarıda soldaki fotoğraf ekmeğin pişmiş hali. Sabah bu ekmekten beyaz peynirli, rokalı, domatesli sandviç yaptım. Lezzetini anlatmaya gerek yok.

Ekmek makineniz yoksa aynı malzemelerle fırında nasıl ekmek yapılacağını öğrenmek için lütfen ilk ekmek yazımı okuyun.

Bundan sonraki ekmek bölümünde “kepekli ekmek” yapımını anlatmayı planlıyorum.

Samu videonun ön izlemesini yaptı, “Demek 3 dakikada ekmek yapılıyormuş,” dedi ve aldığı gazla evdeki ekmek makinesini şanına, şerefine kavuşturmaya karar verdi.

Sonuç şudur ki, kendiniz katkısız ve sağlıklı ekmeğinizi yapabilirsiniz.

Afiyet olsun…

Yazmazsam içimde kalır: Akşam işten eve dönerken düşündüm de bu bir ekmek makinesi reklamı olsa süper ötesi şahane olurdu. Seyredin, anlayacaksınız. Eğer ola ki, yarın öbür gün tv’de buna benzer bir şey görürsek, blogumu takip edenler şahidimdir, peşini bırakmam.