Etiketler

,


Dün akşam bir yemekteydim. Masanın genel kompozisyonu birbirini bir şekilde tanıyan ama öyle çok da samimi olmayan insanlardan oluşuyordu. Bir iş yemeği işte…Yemeği yemek olarak değerlendirmeyi sonraya bırakıyorum. Uzun bir masada kendi alanlarında profesyonel (kısmen de olsa deşifre etmemek için alan belirtemiyorum) insanlar oturuyordu. Ben masanın bana göre sol tarafına daha yakınca, ortasında oturuyordum. Sağımda kalan yarısında muhabbet ağır gibiydi, bir de o kısımla aram iş arkadaşlarımdan biri girmişti. Mecburen sol taraftaki sohbete dahil oldum.

Laf nasıl döndü dolaştı bilemiyorum, Biscolata reklamlarına geldi. Ben bir kere seyretmiş ve ilgilenmemiştim. Sonrasında kadınlar arasında popülaritesini fark ettikten sonra bir kere daha dikkatle seyrettim ve oluşturduğu etki bana pek manasız geldi. Biliyorum, hiç inandırıcı değil ama gerçek bu. Yapacak bir şey yok. Açıkcası ben bu reklamdan etkilenen kadınların sayısının da çok olmadığını düşünüyorum.

Masadaki bayanlardan biri, “Bence çok iyi oldu, bir çağ kapandı,”  dedi.

“Nasıl yani?” diye sorduk.

“Bu reklamla kadın bedeninin metalaştırılması son buldu ve erkek bedeni ilk kez metalaştı,” dedi.

Hak verdik. Konuşmanın buraya kadar olan kısmına masadaki erkekler dahil değildi. Ne zamanki bayanlardan biri, “Bazı Bicolata reklamlarında Türk erkekleri de oynuyormuş,” dedi. Erkekler derhal artık ne hakkında konuşuyorlarsa sustular, bir sessizlik oldu. Hanımefendi devam etti, “Masa bacağı olarak…”

Bayanlar güldü, erkekler de güldü ama kahkahaların şiddeti görece daha düşüktü.

Bu da böyle bir şeydi. Öyle yani…

Benden siz kıyak, alın bir kere de buradan seyredin. Biscolata Pia- Egzotik…

http://www.youtube.com/watch?v=zNvP6OHCn7E

 

P.S. 1 Bu yazı nereden çıktı derseniz…Valla baktım iş yapan bloglarda böyle işe yaramaz yazılar ve bir sürü fotoğraf video filan var. Bir süre böyle takılmaya karar verdim. Bu arada belirtmeliyim, Biscolata ile aramda hiçbir çıkar ilişkisi yoktur. Zaten bana da ihtiyaçları olmadığını düşünüyorum.

P.S.2 Ben ne yapayım, yazı geliyor beni buluyor… 🙂