Etiketler

, , , , , ,


Haftanın son saatlerine girmişken size bir kıyak yaparak son içkiyi de ısmarlayayım artık. Ben hafta sonunda da çalışıyor olacağım, aslında bu cuma bana bir şey ifade etmiyor. Yine de iyi bir insan olmaktan ötürü bencillik yapmıyor ve sizin cuma keyfinize ortak olmaya çabalıyorum.

Sizin haftanız nasıl geçti bilemiyorum, keza kendi haftamın da nasıl geçtiği konusunda pek fikrim yok. Uyuşuk bir haftaydı herhalde. Uyuşuktan kasıt… yani böyle otomatiğe bağlanmış, yarı uykulu bir hal… in sebebi havalar olsa gerek. Hafta ortasında akşamüstü evin önünde arabadan inerken bir anlığına burnuma hanımeli kokusu çarptı, şu öğleden sonra sıcağın iyice bastırdığı gün olmalı. Neyse, elbette hanımelleri çocukluğumdaki gibi kokmuyor artık…

Efenim Perfect Manhattan için malzemeler:

  • 1 ¾ oz (50 ml) Gentleman Jack viski
  • ¾ oz (25 ml) tatlı vermut
  • ¾ oz  (25 ml) sek vermut
  • 1 damla Angostura bitters

Denilen o ki, New York City!den çıkmıştır. 1870’lerde Lady Randolph Churchill (Winston’ın annesi) başkanlığı umut vadeden Samuel j. Tilden onuruna bir şölen düzenlemiş ve Dr. Iain Marshall da buna uyacak bir içecek yapmıştır. Bu içeceğin gerçekten ne zaman ilk ortaya çıktığı önemli değildir, hiçbir şey onun ebediyen çekeceği ilgiyi göz ardı edemez.

Bu  Cuma günü sizin için unutulmayacak bir gün olur mu … ? Umalım öyle olsun ya da siz bir müdahalede bulunarak kendinize benden en azından bir Perfect Manhattan söyleyin.

Off ya… Bitsin şu uyuşuk hafta artık… Öyle yani…