Etiketler

, ,


Kalbimi bırakabileceğim yerlerden biridir…

Gabaklar’ın köylü kurnazlığından sonra resmen koşarak gittik Selimiye’ye…

Selimiye Sahil pansiyon Sesil’in bize keşfidir. Onlar da bir yaz Selimiye’ye gittiklerinde kapı kapı dolaşıp yer ararken buldukları bir yerdir.

Bir yaz ( 2010’du galiba) plansızdık. Güre sonrası İzmir’deydik, Sesil’ler Selimiye’deydi. Biz ne yapsak, nereye gitsek, Bodrum mu… Fethiye mi… diye düşünüp duruyorduk. Günlük telefon konuşmalarımızdan birinde, Sesil’ler dediler ki yer var burada gelin… Atladık, gittik.

Çok sevdik.

Yedi odası var. En uzak odanın oturma yerine masalara uzaklığı en fazla yirmi adım. Masalardan denize üç adım. Sabah mayonuzu giyip odadan çıkıyor, sonra da akşam vakti çıkarıyorsunuz. İki t-shirt, iki şortla bir hafta geçirebilecek bir yer.

Bizim gibi küçük çocuklular için ideal. Mesela öğlen çocuğu odada uyutup bebe fonu koyup deniz kenarında şezlonga yatmaya gidebiliyorsunuz.

Bir yaz önce Defi 10 aylıkken Antalya’da gittiğimiz tatili ben puset ve bebekle ya odada havuzdan / denizden uzakta ya da lobide geçirmiştim.

Selimiye Sahil Pansiyon oda + kahvaltı. Bu yılki fiyat 160 TL idi. Sahil Pansiyonu Begüm ve Nigar kardeşler işletiyorlar. Bildiğiniz yurdum, Anadolu’nun, Ege’nin güzel insanları.

Öğlenleri bir veya iki kap yemek yapıyorlar. Biri zeytinyağlı sebze, diğeri domates soslu makarna, pilav, bulgur pilavı gibi bir şeyler oluyor. Aldığınız tabak başı 5-6 TL ödüyorsunuz. Akşama balık istiyorsanız, gündüzden Nigar’ın eşi Tekin’e söylemelisiniz. Tekin hemen her akşam mangal yakıyor ve diyelim ki siz et yemek istediniz, kasaba sipariş vermişsiniz, pirzolalarınızı da pişiriyorlar.

Çok amatör, çok ilkel ama çok temiz ve çok içten…

İki yıl yaz tatilinin sonrasında Begüm ve Nigar’ı uzak kuzenlerimmiş, annelerini yengemin kardeşi misali akrabammış gibi hissediyorsam… size de gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

Tabii bunu yaparken bir de çekincem yok değil… Sevdiğim hiçbir yer, hiçbir şey popüler olmasın, kimse canına okumasın istiyorum. El değmemiş kalsın, değişmesin, kimse gitmesin… Öyle yani…