Etiketler

, ,


Dün akşam saatlerinde posta kutuma wordpress’ten bir mail geldi. Buna göre birisi 02 Ağustos 2011’de ……. Test ile ilgili yazımın kendisinden çalıntı olduğunu iddia ederek beni şikayet etmişti. WordPress’in bana kaynak gösterdiği adrese gidip baktığımda ise kendi yazımın virgülüne dokunulmamış halini söz konusu blogun yegane yazısı olarak buldum. Tarihine bakınca şaşkınlığım tavan yaptı, 5 Ocak 2011 di. Yani bu durumda evet, ben çalmış görünüyordum. http://www.yorktestim.blogspot.co.uk/2011/01/york-test.html

WordPress yazıyı kaldırmamam halinde blogu kapatacağını söylediği için yazıyı çıkarıp okuduklarınıza benzer bir not koydum. http://selgingb.com/2011/08/02/york-test/

Şimdi bunu kim ve neden yaptı, onu düşünüyorum. Yazının içeriğinde …….. TEST ile ilgili olumsuzluklar olduğunu düşününce ……. TEST mi yaptı, geliyor insanın aklına ama bu gerçekten mantıksız, yani adam “markama zarar veriyorsun,” diyerek şikayet eder, olur biter…

İnternet hepimizin bildiği gibi kirli bir yer ve insanlar bu pis ve kaotik ortamı farklı çıkar amaçlarıyla kullanıyorlar. İnternetten ciddi miktarlarda para kazananlar olduğu bilinen bir gerçek. İnsanlar çeşitli konularda websiteleri açıyor ve kendilerine ait olmayan içerikleri kullanarak reklam alıp, gelir elde ediyorlar. Yani, yazdığım yemek tariflerinden birini orada burada görebilirim. En fazla güler geçerim. Üzerinden çıkar sağlandığını düşünürsem de önce kişi ile irtibata geçer sonra da yasal yollara başvururum. Blog yazmak benim ne mesleğim ne de hayatımı kazandığım bir uğraş. Sadece zevkine yapıyorum ve bu zaten çok açık.

Hadi bu seferlik yazıyı çektim diyelim. Bu son olmayabilir.

Kim (Abdurrahman Beyimar diye biri) bunu neden yaptı, bilemiyorum. Ki, isim muhtemel atmasyon. Zira telefon numarasını aradığımda karşıma ……… TEST Türkiye çıktı. Tabii ki de orada öyle biri yok.

Canım çok sıkkın, bildiğiniz gibi değil. Kötüler hep var ama bu da neyin nesi, anlamadım. Anlayan varsa beri gelsin. Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.

Öyle yani…

PS: Az önce olayı anlattığım bir arkadaşım dedi ki, “blogun kapanması tehdidi olmasa yazıyı kaldırır mıydın?” “Hayır,” dedim. “Yaptırayım, yaptırmayayım diye düşünen kim bilir kaç kişi yaptırmaktan vazgeçmiştir. Sen marka için tehdid olmuşsun,” dedi. “Sen kaldırdın, bir süre sonra diğer adresteki de kalkacak muhtemelen.” Galiba ben çok profesyonel düşünmüşüm. Jeton an itibariyle düştü.

PS 2: yukarıdaki konuşmayı takiben yazının kaynağı olduğu iddia edilen blogun kapatıldığını gördüm. ….. Test ile ilgili internette dolaşan olumsuz yorum yok artık. Onlar öyle sanıyorlar…. Bu eşkıyalık değil de nedir?!