Etiketler

, , , , ,


imza karın kapakUzun yıllardır sevgili Esra ile kurageldiğimiz bir hayalimiz vardı. Kadınlar biraraya gelsin, ortaya bir şeyler çıkarsınlar ama kalıcı bir şey olsun. Yoksa biz lisedeki kız arkadaşlar olarak zaman zaman herkes eline birer kap yiyecek alıp birimizin evinde toplaşıyor ve unutulmaz güzel günler zaten yaşıyorduk. Yok, bu sefer daha farklı bir şey istiyorduk ama bizim lise kızlarından ümit yoktu. Neyse, aslında hikayeyi hepiniz (çoğunuz) biliyorsunuz, cevval ve çalışkan blogcu arkadaşlarımız ve sevgili Banu’nun inanılmaz boyuttaki katkısıyla hayalimiz gerçekleşti. Asıl kitap çıktıktan sonra hayalimizin artık sadece bizim olmadığını, aynı hayali 117 kadınla paylaştığını görerek eşsiz bir mutluluk yaşadık (tanışma kokteylini unutmak mümkün değil, hepimiz hüngür hüngür ağlamıştık!).

Bu hafta sonu itibari ile İmza: Karın kitabevlerinde yerini alacak. İmza: Kızın’dan farklı olarak ilk kitapta onun yaptığının aksine biz bu kitapta Banu’yu yalnız bıraktık. Ben kendi gerekçeli kararımı şöyle özetleyebilirim: Dışarıdan güzel ve heyecanlı görünen böyle bir projeyi hazırlıktan başlayıp tanıtım aşaması dahil profesyonel iş yaşamı ile hele ki kurumsal bir kimlikle sürdürmek çok zor olduğu için. 

İmza: Kızın’da mektuplar posta kutusuna düştükçe okuyordum ancak baştan bu kararımı açıkladığım için gelen mektupları kitapta görmek daha doğru olacaktı. Henüz kitabı elime almadan bu kadar heyecanlı olma sebebim sanırım budur. İmza: Kızın mektuplarını 7. okuyuşumda bile bazılarında ağladığımı düşününce, “Acaba bunun içinde neler var,” diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

İmza: Kızın’da hedefimize ulaşmış, üç aşağı beş yukarı kız çocuğunun gözünde olması gereken baba profilini çıkarmıştık. İmza: Karın için de durumun farklı olmayacağını artık büyümüş olan kız çocuğunun kadın olarak hayatta yanında olmasını ve /veya olmamasını istediği erkeğin resminin (nasıl, nedenlerle) çok güzel çizildiğini düşünüyorum.

Son bir şey… İmza: Kızın gibi İmza: Karın’ın da telif geliri bağışlanıyor. Bu sefer Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu Derneği STET aracılığı ile bu gelir kadınların huzurlu, mutlu ve kendilerini ifade edebilen bireyler olması için düzenlenecek  faaliyetlere aktarılacak.

Öyle yani…