Etiketler

, ,


Yıllar sonra bir cesaret ilk kitabımı (daha henüz ikincisi olamadı) yayınlamaya karar verdiğimde yazar adı olarak Selgin GB’ye karar kıldım. Aslında GB’nin açıklaması çok basitti. Evlenmeden önceki ve sonraki soyadlarımın ilk harfleriydi. Eşime bu kararımı açıkladığımda GB’nin “gebe”yi çağrıştıracağı dışında yorumda bulunmadı. Bana göre süper bir durumdu. İki gebelik yaşamış ve ilkinde daha fazla olmak üzere her ikisinden de fazlasıyla keyif almıştım. Elimde (madden) olsa üçüncü ve dördüncüyü yaşamayı isterdim. Ne olursa olsun gebelik benim için üremeyi ve de dolayısıyla üretmeyi çağrıştırıyordu, daha ne olsundu?!

Ben aslında başlangıçta GB’ye hiçbir şey atfetmemiştim.

İlk kitap çıktı. Kendi kendine, sessizce. Yazarının kendi kitabını bastırması ne kadar etkili olursa o kadar.

Sesil (yegâne kardeşim, canım,ciğerim, bi’tanem) matminik örtmeni. Bir gün bir öğrencisine derse gittiğinde çantasından defter, kitap çıkartırken benim Lezzetli Öyküler’im de çantasından çıkmış. Zamane öğrencisi kaçırmamış tabii. “Bu ne?” diye sormuş. Sesil, “ Ablamın kitabı,” diye cevap vermiş. Öğrenci, “Ne yani, ablanızın soyadı Giga Byte mı?” demiş. Sesil de öyle kalakalmış.

Bir zaman sonra karşılaştığım bir arkadaşımın GB’ye yorumu “İngiltere’yle ne alaka?” diye olmuştu. Doğal olarak anlamadım. “Great Britain… yani bu kadar şişkin egon olduğunu bilmiyordum!” dedi. Ben ki, hep “İnsanlar büyüdükçe egoları küçülür,” demiş biriyim, ne diyeceğimi şaşırdım.

Yakında büyük bir kolektif kitabın hazırlayanlarından biri olarak kapakta ismim yer alacak. Yakınımdaki insanlar bu kitabın her aşamasında benim heyecanıma tanık oldular. Geçen hafta işyerinde öğle tatilinde bu GB yine konuşma konusu oldu ve serbest çağrışıma açıldı. Liste aşağıdadır. (Aramızda psikiyatrların da olduğu göz önünde bulundurulduğunda argo ve erotik olanları listeden elbette çıkardığımı söylememe gerek yok. Arada ıskaladıysam da zararı yok)

Girişken Becerikli

Gönlü Bol

Girişimci Bilişsimci

Giga Byte

Garip Biri

GeBe

Geveze Boşboğaz

Great Britain

Güdüsel Bilimsel

Gamzeli Bilgin

Gotik Butik

Goncalı Bülbül

Gülen Bahar

Gülse Buse

Güllü Bohca

Gorkunc Biri

İsmail YK

Gizemli Bahce

Görkemli Basyapıt

Gün Batımı

Güneşi Buldum

Gecerken Baktım

Giden Biri

Gri Babet

Gezen Bilir

Gök Boncuk

Güya Böyle

Gökteki Bulut

 

Durum budur… Öyle yani…